تلفن تماس
menuordersearch
abrabzar.com

نکاتی که در زمان خرید ابزار دست دوم به آن دقت کنیم

جستجو
۱۴۰۱/۱/۲ سه شنبه
(0)
(0)
نکاتی که در زمان خرید ابزار دست دوم به آن دقت کنیم
نکاتی که در زمان خرید ابزار دست دوم به آن دقت کنیم

خرید ابزارآلات دست دوم در دنیای امروز بیش از پیش افزایش یافته است. با وجود اینکه اکثر افراد ترجیح می‌دهند در حرفه خود از ابزارآلات نو استفاده کنند اما به دلیل شرایط اقتصادی و افزایش بیش از حد قیمت ها، به سمت خرید ابزارآلات صنعتی دست دوم گرایش پیدا کرده اند و با این کار می‌توانند هزینه های خرید ابزار برای کارگاه و حرفه خود را مدیریت کنند. اگر بتوانید در انتخاب این ابزار دست دوم به گونه ای عمل کنید که کیفیت قربانی هزینه نشود، آن زمان است که می‌توان گفت به درستی این کار را انجام داده اید و با کمترین هزینه نیاز خود را برطرف ساخته اید.

اگر چه خرید ابزارآلات صنعتی دست دوم باعث صرفه جویی در هزینه های شما خواهد شد و با توجه به این که قیمت‌ آنها بسیار ارزان تر از ابزارهای نو است ممکن است کاری وسوسه انگیز باشد؛ اما اگر در هنگام خرید‌ آنها از تبحر کافی برخوردار نباشید، نه تنها هزینه زیادی را هدر خواهید داد، بلکه زمان خود را بی فایده تلف خواهید کرد. با توجه به این موارد رعایت یکسری نکات قبل از خرید ضروری است که در ادامه به‌ آنها اشاره خواهیم کرد.

ابزارآلات صنعتی دست دوم
قبل از خرید تحقیق کنید
در صورتی که با برندها و مشخصات فنی ابزارآلات صنعتی آشنایی ندارید، لازم است قبل از خرید به فروشگاه های معتبر بزار بروید و یا به سایت های فروش ابزار نگاهی بیندازید. با این کار می‌توانید ابزارهای مورد نیاز خود را از نزدیک ببینید و قیمت های مختلف را برای خود یادداشت کنید.

قیمت ابزار نو در بازار را بررسی کنید
با تحقیق و بررسی قیمت ابزار نو در بازار می‌توانید به راحتی قیمت دست دوم آن را تخمین بزنید. همچنین می‌توانید به سایت های خرید و فروش ابزارآلات دست دوم سر بزنید و از حدود قیمت این ابزار مطلع شوید. معمولا ابزارهایی که از نظر کیفیتی در حد سالم هستند، ارزش‌ آنها بین 20 تا 30 درصد قیمت نو ابزار است.

به گارانتی ابزار توجه کنید
قبل از خرید از فروشنده در مورد کارت گارانتی و خدمات پس از فروش ابزار سوال کنید. در صورت موجود بودن کارت گارانتی می‌توانید در صورت خرابی و آسیب دستگاه با خیال آسوده به نمایندگی های آن مراجعه نمایید.

سیم برق را مورد بررسی قرار دهید
در صورتی که ابزار مورد نیاز شما یک ابزار برقی است، باید بدانید که خرید آن جزء پر ریسک ترین خریدها محسوب می‌شود. بنابراین اولین کاری که باید انجام دهید، بررسی کابل برق ابزار است. اگر پس از بررسی متوجه آسیبی در آن شدید، اقدام به خرید ابزار نکنید. چرا که احتمال سوختگی دستگاه بعد از مدت کوتاهی وجود خواهد داشت.

دستگاه راروشن کنید
قبل از خرید ابزارآلات برقی و شارژی حتما دستگاه را برای مدتی روشن کنید و صدای موتور آن را به خوبی گوش دهید. اگر به نرمی شروع به حرکت کند و صدای عجیبی نداشته باشد، مشکلی برای خرید نخواهد داشت. همچنین توجه داشته باشید که بوی سوختگی از موتور احساس نکنید.

باتری ابزار را مورد بررسی قرار دهید
در صورتی که ابزار مدنظر شما از ابزارآلات شارژی است، تست باتری آن را در اولویت قرار دهید. برای این کارراه های مختلفی وجود دارد اما آسان ترین و مطمئن ترین روش استفاده از دستگاه تستر باتری است.

زمان کارکرد دستگاه را سوال کنید
با سوال در مورد مدت زمان استفاده از ابزار از فروشنده می‌توانید با دانش بهتری در مورد خرید آن تصمیم گیری نمایید. اگر از دستگاه در یک کارگاه بزرگ و برای مدت زمان زیادی استفاده شده باشد، قطعا استهلاک آن به اندازه ای است که خرید آن برای شما مناسب و مقرون به صرفه نیست.

به بدنه دستگاه توجه کنید
نکته مهم دیگری که در خرید ابزارآلات صنعتی دست دوم باید مورد بررسی قرار گیرد، بدنه آن است. در صورت هر نوع ترک خوردگی و یا گم شدن اجزای کوچک آن مانند پیچ و مهره به هیچ عنوان اقدام به خرید نکنید.

ابزار را از لحاظ ایمنی بررسی کنید
این که ابزارآلات مدنظر شما از لحاظ ایمنی در شرایط مطلوبی باشند، از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین اگر قطعات ایمنی دستگاه به خوبی کار نمی‌کنند، خطراتی را به همراه داشته و ارزش خرید نخواهد داشت. در غیر این صورت با بررسی و تایید نکات دیگر می‌توانید با خیالی آسوده اقدام به خرید ابزار کنید.

جمع بندی

خرید ابزارآلات صنعتی دست دوم می‌تواند هم خوب و به صرفه باشد و هم پر هزینه و ناموفق. بنابراین لازم است تا قبل از خرید نکات ذکر شده را مورد بررسی قرار دهید و با تبحر و دانش زیادی اقدام به خرید کنید. شناخت برندهای مختلف ابزارآلات نیز می‌تواند کمک بسیاری به شما کند. چرا که برخی برندها در تولید ابزارآلات صنعتی موفق تر بوده و برخی در ابزارآلات نیمه صنعتی و خانگی شناخته شده تر هستند.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر